ПРАВИЛА РОБОТИ ЗА КОМП’ЮТЕРОМ ТА НОУТБУКОМ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ
У новій реальності деякі батьки працюють віддалено, діти роблять уроки, готують проєкти та готуються до іспитів, а малеча… співає, танцює, а також розв’язує задачі, займається англійською тощо.
Після перших періодів онлайн-навчання практично ніхто не скаржився на нудьгу.
Навпаки, більше батьків переконуються, що занять забагато.
Найприкріша проблема — це брак фізичної активності та втома.
Однак цю проблему можна вирішити.
ПРЕДСТАВЛЯЄМО ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ ЗА КОМП’ЮТЕРОМ.
– Робоче місце має бути освітлене розсіяним світлом, що не викликає відблисків.
Краще коли на скло монітора потрапляє менше стороннього світла.
– Людина за комп’ютером має сидіти так, щоб приблизно верхній край монітора знаходився на рівні очей. Стопи мають торкатися землі всією поверхнею, а коліна зігнуті під прямим кутом. Спинка стільця має відповідати формі вашої спини.
– Монітор має розташовуватися перед очима, клавіатура – приблизно за 10-15 см від краю столу.
– Після кожної години роботи не забувайте робити перерву на 5-10 хвилин.
– Перерву слід використовувати так, щоб усе тіло відпочивало від роботи за комп’ютером. Також бажано встати та порухатися, при можливості поспілкуватися з кимось.
ЯК ПРАВИЛЬНО СИДІТИ.
Ось основні правила, яких слід дотримуватися, щоб мінімізувати навантаження на хребет і кісткову систему.
– Спина має бути злегка нахилена назад, спираючись на спинку стільця, оснащеного синхронним механізмом. Кут нахилу залежатиме від виду діяльності, що виконується за комп’ютером.
– Стегна мають бути паралельні підлозі. Сидіння стільця має бути встановлене на такій висоті, щоб його край біля колін не тиснув на стегна, а стопи вільно підтримували гомілки. Це полегшує, серед іншого, кровотік у судинах нижніх кінцівок. Якщо стілець, який ви використовуєте, заважає вам прийняти оптимальне положення, варто подумати про підставку для ніг.
– Ваші передпліччя та кисті мають бути паралельні столу. Висоту стільниці слід встановлювати трохи нижче висоти ліктя.
– Голова має бути прямою, можливо, з невеликим нахилом вперед приблизно на 5°. Якщо ваша голова нахилена нижче, відкиньте спинку сидіння. Також небажано закидати голову назад або нахилятися над монітором через невдале розташування монітора або роздільну здатність екрана.
– Ноутбук, поставлений на підставку, поліпшить вашу поставу за столом, але при цьому екран буде відсунутий від очей, погіршуючи зоровий комфорт. Особливо це помітно на невеликих ноутбуках до 15 дюймів. Тоді необхідно обладнати робоче місце додатковим монітором.
ФАКТОРИ, ЯКІ МАТИМУТЬ ВЕЛИКИЙ ВПЛИВ НА КОМФОРТ РОБОЧОГО МІСЦЯ:
– зручне крісло з усіма необхідними регулюваннями;
– письмовий стіл, бажано з регулюванням за висотою;
– великий монітор з усіма налаштуваннями для зниження навантаження на очі;
– ергономічна клавіатура або миша.
Однак найкраще і найдорожче обладнання на робочому місці не поліпшить комфорт, якщо не засвоїти прості принципи ергономіки праці з комп’ютером і не почати використовувати їх систематично.
Джерело інформації: dity.in.ua