ЧИМ ЗАБОРОНЕНО ГОДУВАТИ ДІТЕЙ ДО РОКУ

Педіатри та дієтологи заявляють про те, що здоров’я малюка залежить від батьківської уваги, повноцінного сну і правильного харчування.
Смакові звички зароджуються у дітей в перші роки життя, тому вкрай важливо дотримуватися раціону малюка і звернути увагу на деякі продукти і страви.
Неправильні принципи харчування, розвинені в ранньому дитинстві можуть стати причиною виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту, алергії і ожиріння.
- СМАЖЕНЕ, КОПЧЕНЕ І СОЛОНЕ
Найчастіше найсмачніші страви, з яскравим смаком, хрусткою скоринкою і приємним ароматом стають і найнебезпечнішими для дитини. Шлунок і підшлункова залоза малюка більш чутливі, ніж у дорослих, тому їм буде набагато складніше переварити важку смажену або солону їжу. Дитина може почати скаржитися на болі в животі, запори або нетравлення шлунка.
- СОСИСКИ, КОВБАСИ, КОНСЕРВИ
Головною причиною, по якій дітям заборонено вживати напівфабрикати, є хімічні речовини, що входять в перероблене м’ясо або рибу. Виробники м’ясних виробів використовують синтетичні добавки, які збільшують термін зберігання продуктів і підсилюють їх смакові якості. Консерви, в свою чергу, можуть спровокувати зараження важким токсикоінфекційних захворюванням – ботулізм.
- СТРАВИ З БОБОВИХ І ГРИБІВ
Травна система немовлят не здатна переварювати важкі бобові та гриби. Споживання таких страв може викликати різкі болі в животі і підвищене газоутворення. Горохові і квасолеві супи безумовно корисні для організму малюка, проте варто почекати з ними і почати вводити в раціон харчування після року.
- ПРОДУКТИ-АЛЕРГЕНИ
Щоб уникнути виникнення алергічних реакцій на той чи інший продукт медики рекомендують звести до мінімуму вживання тих продуктів, які можуть спровокувати висип і свербіж на шкірі малюка. До таких продуктів відносяться шоколад, ікра, горіхи, цитрусові і мед.
- КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ
Багато батьків знають про те, що солодощі завдають серйозної шкоди організму малюка, проте не всі дотримуються цього правила і дають дитині спробувати цукерки в ранньому віці. Звичайно, позбавляти малюка солодощів – нелюдяно, однак шкідливі торти і тістечка завжди можна замінити сухофруктами або «сухим» печивом. Перед покупкою печива слід ретельно ознайомитися з його складом.
- ГАЗОВАНІ НАПОЇ І СОКИ
До складу газованої води входять цукрозамінники, що провокують алергію і сприяють розвитку серцево-судинних захворювань, діабету і ожиріння. Що стосується соків промислового виробництва, то їх краще замінити натуральними компотами з ягід і фруктів, які були зварені вдома.