Skip to main content

АЛЕРГІЯ НА ПІДГУЗКИ: ЩО РОБИТИ І ЯК ЗАПОБІГТИ?

Що робити, якщо батьків під час чергового переодягання виявляють на шкірі малюка прищики або червоні плями? Чи може це бути алергія на підгузки? ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ АЛЕРГІЯ НА ПІДГУЗКИ В ДИТИНИ?
Насправді ніякої алергії на підгузки не існує – це народний, а не медичний термін.

Усі компоненти сучасних якісних підгузків проходять величезну кількість випробувань і досліджень і допускаються до використання, тільки якщо доведено їхню гіпоалергенність.

Алергія на підгузки вкрай малоймовірна і може виникнути тільки за абсолютно екзотичного збігу обставин.
Коли мова йде про алергію на підгузки у немовляти, йдеться про один із таких станів:

ПОПРІЛОСТІ

Це захворювання має бактеріальну, вірусну або грибкову природу і розвивається в місцях, де є зайва волога, тобто створилися сприятливі умови для розмноження патогенної мікрофлори.

Зазвичай запальний процес починається в природних складках шкіри і там, де вона натерта одягом. На першій стадії попрілості проявляються у вигляді почервоніння під підгузником або в інших місцях тіла дитини, у запущених випадках з’являються тріщинки, потім виразки.

ПІТНИЦЯ

є наслідком перегрівання. Вона трапляється, якщо дитина часто потіє, що призводить до закупорювання пор. Як і попрілість, пітниця починається з почервоніння, потім розвивається в дрібні пухирці, заповнені прозорою рідиною. Якщо нічого не робити, висип у новонародженого збільшиться в розмірах, а вміст бульбашок помутніє через розвиток бактеріальної інфекції.

Резюмуємо, ЯК ВИГЛЯДАЄ ТАК ЗВАНА «АЛЕРГІЯ НА ПІДГУЗКИ».

На початковому етапі з’являються почервоніння, потім може виникнути червона висипка, тріщинки та виразки. Усі ці симптоми мають цілком певні причини: зайва волога та натертості спричиняють попрілості, а перегрів – пітницю. Іншими словами, проблема в гігієні.
Не варто думати, що таке трапляється тільки у дітей в неблагополучних сім’ях.

У малюка дуже ніжна шкіра, і всі ці захворювання можуть розвинутися буквально за кілька годин. Від цієї неприємності не застрахований ніхто – навіть найбільш охайні батьки.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО З’ЯВИЛИСЯ ПОЧЕРВОНІННЯ АБО ВИСИП ПІД ПІДГУЗНИКОМ?
Головне – вчасно виявити проблему, швидко з’ясувати причину і вжити заходів для її усунення. Якщо попрілості або пітниця виявлені на ранній стадії, з ними можна легко впоратися. Ми дамо вам кілька універсальних порад: вони підходять як для боротьби з першими ознаками захворювань шкіри дитини, так і для їх профілактики.
– Ніяких марлевих підгузків і пелюшок!
Використовуйте якісні одноразові підгузки з хорошим поглинанням.

Лише кілька десятків років тому мами користувалися марлевими «трикутниками», і дерматологічні проблеми виявлялися майже у всіх дітей. Сьогодні, завдяки якісним підгузкам, попрілості та висип у дитини стали відносно рідкісним явищем.

– Частіше міняйте підгузки та влаштовуйте повітряні ванни.
Переодягайте малюка не рідше, ніж кожні 3-4 години. Також стежте за індикаторною смужкою – щойно вона змінить колір, зніміть підгузок, підмийте малюка і дайте тілу «подихати». Продовжуйте повітряні ванни 10-15 хвилин, і тільки після цього надягайте новий. На повітрі шкіра висихає природним чином, а відсутність зайвої вологи значно знижує ймовірність появи почервоніння під підгузком у дівчаток і хлопчиків.
– Регулярно купайте дитину.
Малюка рекомендується купати приблизно 3 рази на тиждень. Водні процедури очищають тіло малюка від бруду і шкідливих бактерій, але цього недостатньо для боротьби з попрілостями. Щоб у дитини не з’явилося почервоніння під підгузником, після купання потрібно ретельно промокнути кожну складочку шкіри теплою пелюшкою, потім дати тілу малятка подихати. Перед одяганням змастіть усі схильні до попрілостей місця зволожувальною олією.
Якщо у малюка все ж з’явився висип, перед купанням додайте у воду відвар череди або ромашки, а для змащування проблемних місць використовуйте не олію, а дитячий крем.

– Уникайте перегріву.
Ви ж пам’ятаєте, що один із видів «алергії на підгузки» у немовляти називається пітницею? Не кутайте дитину й уникайте синтетичних тканин, щоб вона не пітніла. Якщо вам постійно здається, що в будинку холодно, і малюк може замерзнути, купіть термометр. Температура в дитячій кімнаті має підтримуватися в діапазоні 18-22 °C5.

У МЕНЕ НЕ ВИХОДИТЬ ВИЛІКУВАТИ «АЛЕРГІЮ НА ПІДГУЗОК». ЩО РОБИТИ?
Якщо почервоніння і висип ніяк не минають, значить, ви неправильно визначили причину подразнення або неправильно боретеся з нею. Не варто експериментувати далі, час звертатися по допомогу.

Пам’ятайте, що дитячі шкірні захворювання швидко прогресують і можуть переродитися у важчі форми. Тому не запускайте проблему – проконсультуйтеся з педіатром якомога швидше!

Читати:

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ ПІДГУЗНИКІВ