Skip to main content

Всеукраїнська кампанія з посилення імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця

 З 1 серпня 2024 року офіційно розпочата кампанія додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця.

Мета кампанії – попередження ускладнення епідеміологічної ситуації в умовах воєнного стану.

За 5 місяців 2024 року в Україні  зареєстровано 3805 випадків кашлюку – це у 31 раз більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У нашому регіоні за 6 місяців поточного року зареєстрували 30 випадків кашлюку, що у 15  разів перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Станом на 01.08.2024 року в регіоні зареєстровано 1310 дітей, старших 1 року, взагалі не щеплених проти кашлюку, дифтерії та правця, а також 5773 дитини і 72445 дорослих, які не отримали ревакцинації відповідно до віку.

Саме тому Міністерства охорони здоров’я України прийняло рішення щодо проведення додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця серед груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити

НАГАДАЄМО: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ КАШЛЮК, ДИФТЕРІЯ ТА ПРАВЕЦЬ

КАШЛЮК характеризується важкими нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців. Поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні інфікованої людини.

Найнебезпечніший кашлюк – для немовлят, у яких він може викликати тимчасову зупинку дихання (апное). Загалом у новонароджених і немовлят хвороба має високий ризик ускладнень та смерті.

Імунізація дітей вакциною АКДП — обовʼязкова!

ДИФТЕРІЯ вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Бактерія потрапляє в організм людини через дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше – серце, нервову систему та нирки. Близько 20 7% невакцинованих хворих помирають.

ПРАВЕЦЬ вражає нервову систему і призводить до сильних болючих мʼязових спазмів (судом). Інфікуватися правцем можна при потраплянні збудника через рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Смертність від правця може сягати 80 %.

Ефективність щеплення проти дифтерії та правця становить 95-100%.

Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете отримати їх безоплатно. Усе, що треба зробити, — звернутися до сімейного лікаря.

ВАКЦИНАЦІЯ — ЄДИНИЙ СПОСІБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЦИХ НЕБЕЗПЕЧНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

 

Перейти до вмісту