Дифтерія: симптоми і профілактика
ДИФТЕРІЯ — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем.
Збудником є дифтерійна паличка, яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб.
Джерело інфекції – хвора людина або носі.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігати розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих.
Вакцинація АКДП вакциною здійснюється у: 2 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 6 місяців (третє щеплення).
У 18 місяців проводиться ревакцинація.
Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років, наступну у 16 років — анатоксином.
Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказниками, які раніше були щеплені, проводять у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення.
Роблячи щеплення, ви захищаєтесь від інфекційного захворювання, відмовляючись від вакцинації – ризикуєте здоров’ям та життям.
Для щеплення проти дифтерії звертайтесь до вашого лікаря-педіатра або сімейного лікаря.
Захистимо себе від інфекційних захворювань!