5 травня – Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю
Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю започатковано 5 травня 1992 року. В цей день люди з обмеженими можливостями із сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації людей з інвалідністю.
Щороку в цей день в усьому світі відбуваються заходи для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, до потреби захисту їх права на рівні можливості.
Люди з інвалідністю досягають успіхів у різноманітних сферах життя завдяки величезній силі духу й волі. Час показав, що особи з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж здорові люди.
Залучення людей з інвалідністю до різноманітних сфер нашого життя створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.
Такі проблеми, як недолік спеціальних пристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.
В Україні люди з інвалідністю – одна з найбільш незахищених категорій населення, багато хто з них потребує постійного стороннього догляду.
У теперішній час ситуація в Україні значно погіршилася, кількість людей з інвалідністю зросла внаслідок бойових дій через довготривалу агресію з боку Російської Федерації. Тому вкрай необхідно проводити заходи щодо створення безперешкодного життєвого середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
В комунальному некомерційному підприємстві «Міська дитяча поліклініка № 2» Харківської міської ради особлива увага приділяється створенню комфортних умов перебування осіб з обмеженими можливостями.
Зокрема, облаштовані сучасні пандуси та поручні на входах до будівель, в приміщеннях амбулаторій розширені дверні отвори та проведено облаштування санвузлів для можливості проїзду інвалідних колясок.
Для незрячих та слабозорих дітей в коридорах амбулаторій розміщені таблички з рельєфно-крапковим тактильним шрифтом (шрифт Брайля).
З метою покращення комунікації медичного персоналу з пацієнтами, які мають порушення слуху та мови, в рамках проекту Харківського міського голови, всі амбулаторії Центру первинної медичної допомоги забезпечені планшетами з програмою сурдоперекладу (жестова мова).
На підприємстві постійно отримують лікування та медичну реабілітацію діти з інвалідністю з використанням фізіотерапевтичних процедур, масажу, лікувальної фізкультури та голкорефлексотерапії. За кошти міського бюджету зазначена категорія дітей щорічно забезпечується спеціальним молочним харчуванням, памперсами, лікарськими засобами для лікування передчасного статевого розвитку та гормоном росту.
Протягом дії воєнного стану діти з інвалідністю району діяльності підприємства отримували в якості гуманітарної допомоги набори зимового одягу, памперси, пульсоксиметри, лікарські засоби для лікування бронхіальної астми, захворювань біліарної, сечостатевої та дихальної систем.