Skip to main content

23 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІЙ ЗА ВИЖИВАННЯ ДІТЕЙ

Цей день є частиною серії заходів кампанії “CADA UNO CUENTA” організації Save the Children (провідної організації із захисту прав дітей, що виникла понад 90 років тому як гуманітарна відповідь на наслідки Першої світової війни).

Найбільш незахищеною частиною населення є діти, які страждають унаслідок воєн і насильства, стають жертвами расової дискримінації, агресії, іноземної окупації та анексії. Діти-біженці та переміщені особи вимушені залишати свої домівки та коріння. 

Мета цієї кампанії – зробити зниження дитячої та материнської смертності політичним пріоритетом, а також мобілізувати тисячі людей на подолання цієї проблеми.

Щорічно 5,4 мільйона дітей помирають до досягнення ними п’ятирічного віку. Найвищі показники смертності у світі  відзначаються в країнах Африки  і Південної Азії, де причинами смерті найчастіше є пневмонія, діарея, ускладнення під час пологів або недоїдання, відсутність чистої води тощо.

 

В Україні в наслідок військової агресії станом на 22 жовтня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 581 дитина загинула та понад 1649 отримали поранення різного ступеня тяжкості. 

 

На жаль українці зіткнулися з терміном “дитина війни”.

Чинне законодавство визначає цей статус як “дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”. Ознайомитись:

ПОРЯДОК НАДАННЯ СТАТУСУ ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

 

Також пропонуємо корисні матеріали: 

ПОРАДИ БАТЬКАМ НОВОНАРОДЖЕНИХ ПІД ЧАС ВІЙНИ: рекомендації щодо гігієни, харчування та догляду за немовлятами в умовах військових дій

ЩЕПЛЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ від UNICEF.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ПІД ЧАС ВОЄННИХ ДІЙ 

НАГАДУЄМО ПРО МІННУ НЕБЕЗПЕКУ. РОЗКАЖІТЬ ДІТЯМ, КУДИ НЕ ВАРТО ХОДИТИ, ЩОБ НЕ НАТРАПИТИ НА ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕДМЕТ.