Skip to main content

14 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ – ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ

Цього року День фізичної культури і спорту України припадає на 14 вересня.

Це свято було встановлено у 1994 році і святкується щороку у другу суботу вересня.

Метою цього заходу є популяризація фізичної культури та спорту, підвищення рівня фізичної активності населення, а також вшанування досягнень спортсменів і тренерів.

Україна має багату спортивну історію і талановитих спортсменів, які представляли і представляють нашу країну на різних міжнародних змаганнях.

На Олімпійських іграх 2024 року в Парижі українські спортсмени вибороли 12 медалей, з них – 3 золотих, 5 срібних та 4 бронзові, та посіли у підсумку 22-е загальнокомандне місце, що стало найкращим результатом України на Олімпійських іграх за останні дванадцять років.

На Паралімпійських іграх у Парижі цьогоріч збірна України здобула 35 медалей: 5 золотих, 12 срібних, 18 бронзових та посідає 10-те місце у медальному заліку.

В ПЕРЕЛІКУ ВИДІВ СПОРТУ, ЩО ВИЗНАНІ В УКРАЇНІ, окрім олімпійських, є неолімпійські види спорту та види спорту для для людей з інвалідністю. 

Спорт відіграє важливу роль і під час війни, допомагаючи людям зберегти фізичне та психологічне здоров’я, підтримувати єдність та моральність, а також забезпечувати душевний відпочинок та відволікання від негативних емоцій.

ЯК ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ ПОКРАЩУЄ ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТАН ТА ЗМІЦНЮЄ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я? 

КОРИСТЬ ЗАНЯТЬ СПОРТОМ ДЛЯ ДІТЕЙ.

Діти найчастіше ведуть дуже активний спосіб життя і здається, що їм немає необхідності займатись спортом.

Але саме спорт допомагає дитині не тільки стати здоровішою та зміцнити імунітет, але й набратись впевненості, вольових якостей, навчитись дисципліні та взаємодії з однолітками.

Так в чому ж полягає користь спорту для дітей? 

  1. Займаючись спортом, дитина розширює свій світогляд, самовдосконалюється, формує корисні риси своєї індивідуальності, що в майбутньому допоможе здобути їй певних висот.
  2. Заняття спортом покращують емоційний стан дитини. Спорт допомагає від психологічної перевтоми, покращує емоційний стан дитини та в цілому підвищує загальне самопочуття.
  3. Спорт надає впевненості в собі. Займаючись спортом, дитина стає витриваліше, починає легше долати навантаження в буденному житті. Дитина починає ставити свої маленькі цілі і досягати їх.
  4. І, звичайно, регулярні заняття спорту допоможуть не тільки покращити фізичний стан дитинин, але й допомогти при лікування зіхаворювань.

Займаючись спотом, у дітей покращується зір, імунітет, зміцнюється сон, стимулюється робота серця, вдосконалюється опорна-рухова система та зміцнюється вестибулярний апарат.

Окрім цього, спорт подарує нових друзів і товаришів, займе час дитини і не дозволить їй байдикувати.

ЯКОЮ ПОВИННА БУТИ ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ШКОЛЯРА?

РУХОВА АКТИВНІСТЬ: 8 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ДО ДНЯ ФІЗКУЛЬТУРИ

Перейти до вмісту